Product Code: 04025A221FAT2A
Brand
More similar products
Sorry, we no longer have this product.
We recommend choosing from:
Other products in this category
*Total delivery cost will be calculated in the checkout.
Warehouse in Europe
Warehouse in Europe
90% positive feedback
94%+ positive feedback
30 day money back guarantee
30 day money back guarantee
Product description
Capacitor: ceramic; MLCC; 220pF; 50V; C0G (NP0); ±1%; SMD; 0402 KYOCERA AVX
U-2340947
Brand
Product code
04025A221FAT2A
Supplier product description
Capacitor: ceramic; MLCC; 220pF; 50V; C0G (NP0); ±1%; SMD; 0402
Useful information
Supplier parameters
Product code
04025A221FAT2A
Supplier's product code
04025A221FAT2A
Product ID
U-2340947
Alias
KGM05ACG1H221FH
Capacitance
220pF
Case - inch
0402
Case - mm
1005
Dielectric
C0G (NP0)
Kind of capacitor
MLCC
Manufacturer
KYOCERA AVX
Mounting
SMD
Operating temperature
-55...125°C
Operating voltage
50V
Roll diameter max.
180mm
Type of capacitor
ceramic
Tolerance
±1%