Product Code: 06035A6R8BAT2A
Brand
More similar products
Sorry, we no longer have this product.
We recommend choosing from:
Other products in this category
*Total delivery cost will be calculated in the checkout.
Warehouse in Europe
Warehouse in Europe
90% positive feedback
94%+ positive feedback
30 day money back guarantee
30 day money back guarantee
Product description
Capacitor: ceramic; MLCC; 6.8pF; 50V; C0G (NP0); ±0.1pF; SMD; 0603 KYOCERA AVX
U-2341328
Brand
Product code
06035A6R8BAT2A
Supplier product description
Capacitor: ceramic; MLCC; 6.8pF; 50V; C0G (NP0); ±0.1pF; SMD; 0603
Useful information
Supplier parameters
Product code
06035A6R8BAT2A
AVX
Supplier's product code
06035A6R8BAT2A
Product ID
U-2341328
Alias
KGM15ACG1H6R8BT
Capacitance
6.8pF
Capacitance tolerance
±0.1pF
Case - inch
0603
Case - mm
1608
Dielectric
C0G (NP0)
Kind of capacitor
MLCC
Manufacturer
KYOCERA AVX
Mounting
SMD
Operating temperature
-55...125°C
Operating voltage
50V
Roll diameter max.
180mm