Product Code: OC1R10MV1
Brand
More similar products
Price range
AmountPrice incl. VAT (pcs)
1-4
wholesale
Min. qty: 1
Multiplier: 1
Total:
185.25
2026-05-26 Estimated delivery
*Total delivery cost will be calculated in the checkout.
Warehouse in Europe
Warehouse in Europe
90% positive feedback
94%+ positive feedback
30 day money back guarantee
30 day money back guarantee
Product description
Automation module: timer; 0,5s÷10days; SPDT; 250VAC/10A; socket CROUZET
U-2385985
Brand
Product code
OC1R10MV1
Supplier product description
Automation module: timer; 0,5s÷10days; SPDT; 250VAC/10A; socket
Useful information
Supplier parameters
Product code
OC1R10MV1
Counter operation modes
delayed switch-off controlled by contact S
Counting range
0,5s...10days
Electrical connection
round socket
IP rating
IP40
Kind of output
SPDT
Manufacturer
CROUZET
Mounting
socket
number of operation modes
1
Number of pins
8
Operating temperature
-20...60°C
Output 1 electrical parameters
250V AC / 10A