Product Code: 1.5KE120CA-CDI
Brand
More similar products
Sorry, we no longer have this product.
We recommend choosing from:
Other products in this category
*Total delivery cost will be calculated in the checkout.
Warehouse in Europe
Warehouse in Europe
90% positive feedback
94%+ positive feedback
30 day money back guarantee
30 day money back guarantee
Product description
Diode: TVS; 114V; 9.2A; bidirectional; DO201AD; Ammo Pack; 1.5kW CDIL
U-2208126
Brand
Product code
1.5KE120CA-CDI
Supplier product description
Diode: TVS; 114V; 9.2A; bidirectional; DO201AD; Ammo Pack; 1.5kW
Useful information
Supplier parameters
Product code
1.5KE120CA-CDI
Breakdown voltage
114V
Case
DO201AD
Kind of package
Ammo Pack
Leakage current
1µA
Manufacturer
CDIL
Max. forward impulse current
9.2A
Max. off-state voltage
102V
Mounting
THT
Peak pulse power dissipation
1.5kW