Product Code: B3X20/BN4851
More similar products
Price range
AmountPrice incl. VAT (pcs)
1-499
wholesale
Min. qty: 100
Multiplier: 100
Total:
10.00
2026-05-28 Estimated delivery
*Total delivery cost will be calculated in the checkout.
Warehouse in Europe
Warehouse in Europe
90% positive feedback
94%+ positive feedback
30 day money back guarantee
30 day money back guarantee
Product description
Screw; M3x20; 0.5; Head: countersunk; Torx®; TX10; steel; zinc BOSSARD
Product code
B3X20/BN4851
Supplier product description
Screw; M3x20; 0.5; Head: countersunk; Torx®; TX10; steel; zinc
Useful information
Supplier parameters
Product code
B3X20/BN4851
BN standard
BN 4851
Cut size
TX10
Head diameter
5.5mm
Head height
1.65mm
ISO standard
ISO 14581
Kind of cut
Torx®
Kind of head
countersunk
Length
20mm