Product Code: SPT-C-PUR10X2X0.5
More similar products
Price range
AmountPrice incl. VAT (m)
1-24
wholesale
Min. qty: 1
Multiplier: 1
Total:
26.35
2026-05-26 Estimated delivery
*Total delivery cost will be calculated in the checkout.
Warehouse in Europe
Warehouse in Europe
90% positive feedback
94%+ positive feedback
30 day money back guarantee
30 day money back guarantee
Product description
Wire: control cable; SUPER-PAAR-TRONIC-C-PUR; 10x2x0.5mm2; grey HELU
Product code
SPT-C-PUR10X2X0.5
Supplier product description
Wire: control cable; SUPER-PAAR-TRONIC-C-PUR; 10x2x0.5mm2; grey
Useful information
Supplier parameters
Product code
SPT-C-PUR10X2X0.5
Supplier's product code
SPT-C-PUR10X2X0.5
Product ID
U-336300
Cable application
industrial electronics
Cable external diameter
14.9mm
Cable structure
10x2x0.5mm<sup>2</sup>
Core marking
colours without colour repetition
Core section
0.5mm<sup>2</sup>
Core structure
stranded
CPR standard
no classification
Earth core
none
Insulation colour
grey
Kind of core
Cu
Kind of wire
SUPER-PAAR-TRONIC-C-PUR
Manufacturer
HELU
Number of cores
20
Operating temperature
-40...70°C
Rated voltage
0.35kV