Product Code: ERX.63P-M8X60-C4
Sorry, we no longer have this product.
We recommend choosing from:
Other products in this category
*Total delivery cost will be calculated in the checkout.
Warehouse in Europe
Warehouse in Europe
90% positive feedback
94%+ positive feedback
30 day money back guarantee
30 day money back guarantee
Product description
Lever; adjustable; Thread len: 60mm; Lever length: 63mm; -30÷130°C ELESA+GANTER
Product code
ERX.63P-M8X60-C4
Supplier product description
Lever; adjustable; Thread len: 60mm; Lever length: 63mm; -30÷130°C
Useful information
Supplier parameters
Product code
ERX.63P-M8X60-C4
Brand
ELESA+GANTER
Supplier's product code
ERX.63P-M8X60-C4
Product ID
U-182273
Actuator colour
yellow
Body colour
black
External thread
M8
Handle material
technopolymer PA
Kind of toggle
adjustable
Knob height
43mm
Lever length
63mm
Manufacturer
ELESA+GANTER
Manufacturer series
ERGOSTYLE®
Operating temperature
-30...130°C
Overall length
72.5mm
Plunger material
steel
Resistance to
most of oils
Thread length
60mm