Product Code: ESB25-13N-04
no gallery
no gallery
ABB
Brand
More similar products
Sorry, we no longer have this product.
We recommend choosing from:
Other products in this category
*Total delivery cost will be calculated in the checkout.
Warehouse in Europe
Warehouse in Europe
90% positive feedback
94%+ positive feedback
30 day money back guarantee
30 day money back guarantee
Product description
ABB
Contactor: 4-pole installation; 25A; 110VAC,110VDC; NC x3 + NO ABB
U-182633
Brand
Product code
ESB25-13N-04
Supplier product description
Contactor: 4-pole installation; 25A; 110VAC,110VDC; NC x3 + NO
Useful information
Supplier parameters
Product code
ESB25-13N-04
Body dimensions
36x85x64.8mm
Contacts configuration
NC x3 + NO
Control voltage
110V DC
Leads
screw terminals
Manufacturer
Manufacturer series
ESB
Max. operating current
25A
Mounting
for DIN rail mounting
Operating temperature
-25...55°C
Switched voltage
max. 400V AC