Product Code: IKA20-02-R/230V
no gallery
no gallery
Brand
More similar products
Sorry, we no longer have this product.
We recommend choosing from:
Other products in this category
*Total delivery cost will be calculated in the checkout.
Warehouse in Europe
Warehouse in Europe
90% positive feedback
94%+ positive feedback
30 day money back guarantee
30 day money back guarantee
Product description
Contactor: 2-pole installation; 20A; 230VAC; NC x2; IKA-R ISKRA
U-215413
Brand
Product code
IKA20-02-R/230V
Supplier product description
Contactor: 2-pole installation; 20A; 230VAC; NC x2; IKA-R
Useful information
Supplier parameters
Product code
IKA20-02-R/230V
Contacts configuration
NC x2
Control voltage
230V AC
Design
ON/AUTOM/OFF switch
Leads
screw terminals
Manufacturer
ISKRA
Manufacturer series
IKA-R
Max. operating current
20A