Product Code: IKA40-04/24V
Brand
More similar products
Sorry, we no longer have this product.
We recommend choosing from:
Other products in this category
*Total delivery cost will be calculated in the checkout.
Warehouse in Europe
Warehouse in Europe
90% positive feedback
94%+ positive feedback
30 day money back guarantee
30 day money back guarantee
Product description
Contactor: 4-pole installation; 40A; 24VAC; NC x4; IKA ISKRA
U-215471
Brand
Product code
IKA40-04/24V
Supplier product description
Contactor: 4-pole installation; 40A; 24VAC; NC x4; IKA
Useful information
Supplier parameters
Product code
IKA40-04/24V
Contacts configuration
NC x4
Control voltage
24V AC
Leads
screw terminals
Manufacturer
ISKRA
Manufacturer series
IKA
Max. operating current
40A