Product Code: DTM65PW190C8
Brand
More similar products
Price range
AmountPrice incl. VAT (pcs)
1+
wholesale
Min. qty: 1
Multiplier: 1
Total:
101.05
2026-05-25 Estimated delivery
*Total delivery cost will be calculated in the checkout.
Warehouse in Europe
Warehouse in Europe
90% positive feedback
94%+ positive feedback
30 day money back guarantee
30 day money back guarantee
Product description
Power supply: switching; 19VDC; 3.42A; Out: KYCON KPPX-4P; 65W TDK-LAMBDA
U-2315763
Brand
Product code
DTM65PW190C8
Supplier product description
Power supply: switching; 19VDC; 3.42A; Out: KYCON KPPX-4P; 65W
Useful information
Supplier parameters
Product code
DTM65PW190C8
TDK
Supplier's product code
DTM65PW190C8
Product ID
U-2315763
Application
medical applications
Body dimensions
60x106x31mm
Conform to the norm
Energy efficiency Level VI
Connector variant
straight
Kind of input connector
IEC C8
Kind of output connector
KYCON KPPX-4P
Kind of power supply
desktop
Kit contents
without power cable
Length of output cable
1m
Manufacturer
TDK-LAMBDA
Maximum output current
3.42A
Operating modes
constant voltage
Operating temperature
0...60°C
Output voltage
19V DC
Power
65W