Product Code: VS-15EWX06FN-M3
Brand
More similar products
Price range
AmountPrice incl. VAT (pcs)
1-9
wholesale
Min. qty: 1
Multiplier: 1
Total:
3.00
2026-05-26 Estimated delivery
*Total delivery cost will be calculated in the checkout.
Warehouse in Europe
Warehouse in Europe
90% positive feedback
94%+ positive feedback
30 day money back guarantee
30 day money back guarantee
Product description
DIODE, RECTIFIER, 15A, 600V, DPAK
U-894050
Brand
Product code
VS-15EWX06FN-M3
Supplier product description
DIODE, RECTIFIER, 15A, 600V, DPAK; Repetitive Reverse Voltage Vrrm Max:600V; Forward Current If(AV):15A; Diode Configuration:Single; Forward Voltage VF Max:3.2V; Reverse Recovery Time trr Max:32ns; Forward Surge Current