Product Code: 122SPC030A-SMC
Price range
AmountPrice incl. VAT (pcs)
1-4
wholesale
Min. qty: 1
Multiplier: 1
Total:
19.50
2026-05-28 Estimated delivery
*Total delivery cost will be calculated in the checkout.
Warehouse in Europe
Warehouse in Europe
90% positive feedback
94%+ positive feedback
30 day money back guarantee
30 day money back guarantee
Product description
Diode: Schottky rectifying; SPD3A; SMD; 30V; 120A; bulk SMC DIODE SOLUTIONS
Product code
122SPC030A-SMC
Supplier product description
Diode: Schottky rectifying; SPD3A; SMD; 30V; 120A; bulk
Supplier parameters
Product code
122SPC030A-SMC
Supplier's product code
122SPC030A-SMC
Product ID
U-3054628
Capacitance
6.6nF
Case
SPD3A
Kind of package
bulk
Leakage current
12mA
Load current
120A
Manufacturer
SMC DIODE SOLUTIONS
Max. forward impulse current
1.65kA
Max. forward voltage
0.53V
Max. off-state voltage
30V