Product Code: ALP.58001200100
More similar products
Sorry, we no longer have this product.
We recommend choosing from:
Other products in this category
*Total delivery cost will be calculated in the checkout.
Warehouse in Europe
Warehouse in Europe
90% positive feedback
94%+ positive feedback
30 day money back guarantee
30 day money back guarantee
Product description
Drill bit; for concrete; Ø: 12mm; L: 320mm; SDS-Plus® ALPEN-MAYKESTAG
Product code
ALP.58001200100
Supplier product description
Drill bit; for concrete; Ø: 12mm; L: 320mm; SDS-Plus®
Useful information
Supplier parameters
Product code
ALP.58001200100
Product ID
U-108750
Drill diameter
12mm
Drill features
with suction
Kind of drill bit
for concrete
Kind of holder
SDS-Plus®
Length
320mm
Manufacturer
ALPEN-MAYKESTAG
Manufacturer series
DUST EXTRACTOR SHARP
Number of cutting edges
2
Type of power tool accessories
drill bit
Tools application
brick type materials
Working part length
200mm