Product Code: LOC-1410-12/24ACDC
Price range
AmountPrice incl. VAT (pcs)
1-4
wholesale
Min. qty: 1
Multiplier: 1
Total:
29.90
2026-05-26 Estimated delivery
*Total delivery cost will be calculated in the checkout.
Warehouse in Europe
Warehouse in Europe
90% positive feedback
94%+ positive feedback
30 day money back guarantee
30 day money back guarantee
Product description
Electromagnetic lock; 12÷24VDC; with adjustable hook; 1400 LOCKPOL
Product code
LOC-1410-12/24ACDC
Supplier product description
Electromagnetic lock; 12÷24VDC; with adjustable hook; 1400
Useful information
Supplier parameters
Product code
LOC-1410-12/24ACDC
Height
67mm
Manufacturer
LOCKPOL
Manufacturer series
1400
Mounting depth
29mm
Supply voltage
12...24V DC
Type of mounting element
Electromagnetic lock
Version
with adjustable hook
Width
16.5mm
Width of the hook
46.6mm