Product Code: 1457N1202E
Hammond
Brand
More similar products
Price range
AmountPrice incl. VAT (pcs)
1-2
wholesale
Min. qty: 1
Multiplier: 1
Total:
72.80
2026-05-26 Estimated delivery
*Total delivery cost will be calculated in the checkout.
Warehouse in Europe
Warehouse in Europe
90% positive feedback
94%+ positive feedback
30 day money back guarantee
30 day money back guarantee
Product description
Hammond
ENCLOSURE, EXTRUDED, RFI, FLANGED
Specifications
SKU
U-1332605
Brand
Product code
1457N1202E
Supplier product description
ENCLOSURE, EXTRUDED, RFI, FLANGED; Enclosure Type:Small; Enclosure Material:Extruded Aluminium; External Height - Metric:55mm; External Width - Metric:104mm; External Depth - Metric:120mm; IP Rating:IP54; Body Colour:Tra