EZVIZ outdoot wall-light camera CS-EL3 (3WFL, 2.8mm)
Product Code: CSEL33WFL28MM
Brand
More similar products
Price range
AmountPrice incl. VAT (pcs)
1+
wholesale
Min. qty: 1
Multiplier: 1
Total:
127.25
2026-05-29 Estimated delivery
*Total delivery cost will be calculated in the checkout.
Warehouse in Europe
Warehouse in Europe
90% positive feedback
94%+ positive feedback
30 day money back guarantee
30 day money back guarantee
Product description
Specifications
SKU
U-3995349
Brand
Product code
CSEL33WFL28MM
Supplier product description
  • MP (resolution): 3MP (2048x1536)
  • Lens: 2.8mm
  • IR distance: IR up to 15m
  • Wifi support: 2.4 GHz, 5GHz
  • IP class: IP65
  • Used: outdoors
  • SD card: 512GB (bought separately) : Possible options
  • Video compression: H.264/H.265
  • Data transfer: Wi-Fi
  • Holder/base (bought separately): not available
  • Specifications
  • ModelCS-EL3
  • Light Parameters
  • Lamp1
  • LEDSMD LED
  • Brightness780LM(+/-10%), Adjustablebrightness
  • Color Temperature3000K-5700K, Adjustablecolor temperature
  • Light AngleHorizon 180°, Vertical140°
  • Open Light MethodManually, schedule,human-shape detection, vehicle-shape detection
  • Ingress Protection GradeWeatherproof design
  • Camera Parameters
  • Max. Resolution3MP(2048*1536)
  • Camera Viewing Angle130° (Diagonal), 99°(Horizontal), 71° (Vertical)
  • IR RangeMax. 15m
  • Ingress Protection GradeIP65
  • Video Parameters
  • Compression StandardH.264 / H.265
  • Frame RateMax. 25 fps, self-adaptiveduring network transmission
  • DNR3D DNR
  • WDRSupports
  • Audio Parameters
  • Audio InputBuilt-in Omni-directionmicrophone
  • Audio OutputBuilt-in loudspeaker
  • Audio QualityNoise suppression
  • Function
  • Smart AlarmAI Human Detection ,Vehicle Detection ,Vehicle license plate recognition
  • Dual-antennasSupports
  • Two-way TalkSupports
  • General FunctionAnti-flicker, dual-stream,heart beat, password protection, watermark
  • Network Parameters
  • Wireless2.4GHz and 5GHz Wi-Fi6
  • Network ConfigurationBT Pairing and APPairing
  • Storage
  • Local StorageSupports microSD card (Upto 512 GB)
  • Cloud StorageEZVIZ Cloud Storage*
  • General
  • Working Temperature-30°C to 50°C (-20°F to120°F), humidity 95% or less (non-condensing)
  • Power100V-240V
  • Power Consumption25W
  • Product Dimensions60 × 136 × 229.7 mm
  • Package Dimensions310 × 226 × 83 mm
  • Net Weight1.74KG (with package)
  • Work withGoogle Assistant, AmazonAlexa
  • Recommended Power CableH05RN-F(3x1.0mm²)