Product Code: LC-T3AFG120
Sorry, we no longer have this product.
We recommend choosing from:
Other products in this category
*Total delivery cost will be calculated in the checkout.
Warehouse in Europe
Warehouse in Europe
90% positive feedback
94%+ positive feedback
30 day money back guarantee
30 day money back guarantee
Product description
Laboratory generator: arbitrary, function; 120MHz; Ch: 2 TELEDYNE LECROY
Product code
LC-T3AFG120
Supplier product description
Laboratory generator: arbitrary, function; 120MHz; Ch: 2
Useful information
Supplier parameters
Product code
LC-T3AFG120
Product ID
U-234701
Additional functions
frequency meter
Dimensions
260.3x107.2x295.7mm
Interface
USB
Kind of display used
colour
Kind of modulation
AM
Manufacturer
TELEDYNE LECROY
Maximum waveform frequency
120MHz
Memory record length
8Mpts/ch
Number of channels
2
Output parameters
impedance: 50Ω
Sampling
1,2Gsps
Standard equipment
USB cable
Supply voltage
100...240V AC
Supply voltage 400Hz