Product Code: THERM145-C-4X0.5
More similar products
Price range
AmountPrice incl. VAT (m)
1-24
wholesale
Min. qty: 1
Multiplier: 1
Total:
10.25
2026-05-27 Estimated delivery
*Total delivery cost will be calculated in the checkout.
Warehouse in Europe
Warehouse in Europe
90% positive feedback
94%+ positive feedback
30 day money back guarantee
30 day money back guarantee
Product description
Wire; HELUTHERM® 145 MULTI; 4x0.5mm2; stranded; Cu; PO; black HELU
Product code
THERM145-C-4X0.5
Supplier product description
Wire; HELUTHERM® 145 MULTI; 4x0.5mm2; stranded; Cu; PO; black
Useful information
Supplier parameters
Product code
THERM145-C-4X0.5
Cable application
control for machines
Cable external diameter
6.7mm
Cable structure
4x0.5mm<sup>2</sup>
Core marking
black, numbered
Core section
0.5mm<sup>2</sup>
Core structure
stranded
CPR standard
no classification
Earth core
none
Insulation colour
black
Kind of core
Cu
Kind of material
no flame propagation
Manufacturer
HELU
Manufacturer series
HELUTHERM® 145 MULTI
Number of cores
4
Operating temperature
-55...145°C
Rated voltage
0.3kV