Product Code: LDP-M3604RI-UR
Brand
More similar products
Price range
AmountPrice incl. VAT (pcs)
1+
wholesale
Min. qty: 1
Multiplier: 1
Total:
10.10
2026-05-28 Estimated delivery
*Total delivery cost will be calculated in the checkout.
Warehouse in Europe
Warehouse in Europe
90% positive feedback
94%+ positive feedback
30 day money back guarantee
30 day money back guarantee
Product description
Display: LED; 7-segment; 9.2mm; 0.36"; No.char: 5; red; 12560ucd LUMEX
U-2332947
Brand
Product code
LDP-M3604RI-UR
Supplier product description
Display: LED; 7-segment; 9.2mm; 0.36"; No.char: 5; red; 12560ucd
Useful information
Supplier parameters
LUMEX
Supplier's product code
LDP-M3604RI-UR
Product ID
U-2332947
Backgr. colour
black
Colour
red
Dimensions
35.8x37.5x8.7mm
Interface
UART
Kind of display
7-segment
Luminosity
12560µcd
Manufacturer
LUMEX
Number of characters
5
Operating current
10mA
Operating voltage
2...2.6V
Power
65mW