Product Code: GN50.3-ND-20-M6
Price range
AmountPrice incl. VAT (pcs)
1-2
wholesale
Min. qty: 1
Multiplier: 1
Total:
16.55
2026-05-26 Estimated delivery
*Total delivery cost will be calculated in the checkout.
Warehouse in Europe
Warehouse in Europe
90% positive feedback
94%+ positive feedback
30 day money back guarantee
30 day money back guarantee
Product description
Magnet: permanent; neodymium; 140N; Ø: 20mm; H: 6mm; steel; steel ELESA+GANTER
Product code
GN50.3-ND-20-M6
Supplier product description
Magnet: permanent; neodymium; 140N; Ø: 20mm; H: 6mm; steel; steel
Useful information
Supplier parameters
Product code
GN50.3-ND-20-M6
Brand
ELESA+GANTER
Supplier's product code
GN50.3-ND-20-M6
Product ID
U-197288
Diameter
20mm
Enclosure material
steel
External thread
M6
Force
140N
Height
6mm
Magnetic material
neodymium
Manufacturer
ELESA+GANTER
Plunger length
10mm