Product Code: PDMB75W12
Brand
More similar products
Sorry, we no longer have this product.
We recommend choosing from:
Other products in this category
*Total delivery cost will be calculated in the checkout.
Warehouse in Europe
Warehouse in Europe
90% positive feedback
94%+ positive feedback
30 day money back guarantee
30 day money back guarantee
Product description
Module: IGBT; IGBT half-bridge; Urmax: 1.2kV; Ic: 75A; screw; screw KYOCERA AVX
U-3958716
Brand
Product code
PDMB75W12
Supplier product description
Module: IGBT; IGBT half-bridge; Urmax: 1.2kV; Ic: 75A; screw; screw
Useful information
Supplier parameters
AVX
Supplier's product code
PDMB75W12
Product ID
U-3958716
Collector current
75A
Electrical mounting
screw
Gate-emitter voltage
±20V
Manufacturer
KYOCERA AVX
Max. off-state voltage
1.2kV
Mechanical mounting
screw
Pulsed collector current
150A