MPU, 32BIT, ARM9, 400MHZ, LFBGA-217
Product Code: AT91SAM9G35-CU-999
More similar products
Price range
AmountPrice incl. VAT (pcs)
1-24
wholesale
Min. qty: 1
Multiplier: 1
Total:
9.65
2026-05-26 Estimated delivery
*Total delivery cost will be calculated in the checkout.
Warehouse in Europe
Warehouse in Europe
90% positive feedback
94%+ positive feedback
30 day money back guarantee
30 day money back guarantee
Product description
Product code
AT91SAM9G35-CU-999
Supplier product description
MPU, 32BIT, ARM9, 400MHZ, LFBGA-217; Product Range:AT91 Family AT91SAM9x Series Microprocessors; MPU Core Size:32bit; Program Memory Size:64KB; No. of Pins:217Pins; MPU Case Style:LFBGA; Supply Voltage Min:900mV; Supply