Product Code: LI-2YCYV-3X2X0.22
Brand
More similar products
Price range
AmountPrice incl. VAT (m)
1-9
wholesale
Min. qty: 1
Multiplier: 1
Total:
3.85
2026-05-27 Estimated delivery
*Total delivery cost will be calculated in the checkout.
Warehouse in Europe
Warehouse in Europe
90% positive feedback
94%+ positive feedback
30 day money back guarantee
30 day money back guarantee
Product description
Wire; UNITRONIC® Li2YCYv (TP); 3x2x0.22mm2; PVC; black; 50V LAPP
U-236432
Brand
Product code
LI-2YCYV-3X2X0.22
Supplier product description
Wire; UNITRONIC® Li2YCYv (TP); 3x2x0.22mm2; PVC; black; 50V
Useful information
Supplier parameters
Cable application
control for machines
Cable external diameter
8.7mm
Cable features
twisted pair conductors
Cable structure
3x2x0.22mm<sup>2</sup>
Conform to the norm
IEC 60332-1-2
Core marking
colours without colour repetition
Core section
0.22mm<sup>2</sup>
Core structure
stranded
CPR standard
no classification
Earth core
none
Information
The UL Label and Mark on full factory packaging only
Insulation colour
black
Kind of core
Cu
Kind of material
flame retardant
Kind of wire
UNITRONIC® Li2YCYv (TP)
Manufacturer
LAPP
Number of cores
6
Operating temperature
-5...70°C
Rated voltage
50V