Product Code: CL110-25G1.5
Brand
More similar products
Price range
AmountPrice incl. VAT (m)
1-9
wholesale
Min. qty: 1
Multiplier: 1
Total:
24.10
2026-05-26 Estimated delivery
*Total delivery cost will be calculated in the checkout.
Warehouse in Europe
Warehouse in Europe
90% positive feedback
94%+ positive feedback
30 day money back guarantee
30 day money back guarantee
Product description
Wire; ÖLFLEX® CLASSIC 110; 25G1.5mm2; unshielded; 300V,500V; Cu LAPP
U-148384
Brand
Product code
CL110-25G1.5
Supplier product description
Wire; ÖLFLEX® CLASSIC 110; 25G1.5mm2; unshielded; 300V,500V; Cu
Useful information
Supplier parameters
Product code
CL110-25G1.5
Cable external diameter
16.9mm
Cable structure
25G1.5mm<sup>2</sup>
Conform to the norm
IEC 60332-1-2
Core marking
black, numbered + ground wire
Core section
1.5mm<sup>2</sup>
Core structure
stranded
CPR standard
E<sub>ca</sub>
Earth core
yellow-green
Flexibility class
5
Information
The UL Label and Mark on full factory packaging only
Insulation colour
grey
Kind of core
Cu
Kind of material
no flame propagation
Kind of wire
ÖLFLEX® CLASSIC 110
Manufacturer
LAPP
Number of cores
25
Operating temperature
-40...80°C
Rated voltage
0.3kV