Wire; OB-500; 5x0.75mm2; unshielded; 300V,500V; Cu; stranded; grey HELU
Product Code: OB500-5X0.75
More similar products
Price range
AmountPrice incl. VAT (m)
1-9
wholesale
Min. qty: 1
Multiplier: 1
Total:
3.65
2026-05-26 Estimated delivery
*Total delivery cost will be calculated in the checkout.
Warehouse in Europe
Warehouse in Europe
90% positive feedback
94%+ positive feedback
30 day money back guarantee
30 day money back guarantee
Product description
Product code
OB500-5X0.75
Supplier product description
Wire; OB-500; 5x0.75mm2; unshielded; 300V,500V; Cu; stranded; grey
Useful information
Supplier parameters
Product code
OB500-5X0.75
Cable application
assembly line tools
Cable external diameter
6.9mm
Cable structure
5x0.75mm<sup>2</sup>
Core marking
coloured
Core section
0.75mm<sup>2</sup>
Core structure
stranded
CPR standard
E<sub>ca</sub>
Earth core
none
Insulation colour
grey
Kind of core
Cu
Kind of material
flame retardant
Kind of wire
OB-500
Manufacturer
HELU
Number of cores
5
Operating temperature
-40...80°C
Rated voltage
0.3kV