Product Code: SBA.02-080A
4CARMEDIA
More similar products
Price range
AmountPrice incl. VAT (pcs)
1-2
wholesale
Min. qty: 1
Multiplier: 1
Total:
16.10
2026-05-26 Estimated delivery
*Total delivery cost will be calculated in the checkout.
Warehouse in Europe
Warehouse in Europe
90% positive feedback
94%+ positive feedback
30 day money back guarantee
30 day money back guarantee
Product description
4CARMEDIA
Fuse: automatic; 80A; time-lag; automotive; 4.2x10x4.2mm; 12÷24VDC 4CARMEDIA
Product code
SBA.02-080A
Supplier product description
Fuse: automatic; 80A; time-lag; automotive; 4.2x10x4.2mm; 12÷24VDC
Supplier parameters
Product code
SBA.02-080A
Supplier's product code
SBA.02-080A
Product ID
U-319873
Colour
black
Current rating
80A
Dimensions
4.2x10x4.2mm
Fuse characteristics
time-lag
Input wire cross-section, max.
16mm<sup>2</sup>
Kind of fuse
automotive
Manufacturer
Output wire cross-section, max.
8mm<sup>2</sup>