Product Code: SDT5H100P5-7
Price range
AmountPrice incl. VAT (pcs)
1-9
wholesale
Min. qty: 5
Multiplier: 5
Total:
6.50
2026-05-25 Estimated delivery
*Total delivery cost will be calculated in the checkout.
Warehouse in Europe
Warehouse in Europe
90% positive feedback
94%+ positive feedback
30 day money back guarantee
30 day money back guarantee
Product description
SCHOTTKY RECT, SINGLE, 100V, POWERDI5
Product code
SDT5H100P5-7
Supplier product description
SCHOTTKY RECT, SINGLE, 100V, POWERDI5; Repetitive Reverse Voltage Vrrm Max:100V; Forward Current If(AV):5A; Diode Configuration:Single; Diode Case Style:PowerDI 5; No. of Pins:3Pins; Forward Voltage VF Max:620mV; Forward