Product Code: B72530E0300K062
Brand
Sorry, we no longer have this product.
We recommend choosing from:
Other products in this category
*Total delivery cost will be calculated in the checkout.
Warehouse in Europe
Warehouse in Europe
90% positive feedback
94%+ positive feedback
30 day money back guarantee
30 day money back guarantee
Product description
Varistor: multilayer; SMD; 1210; 30VAC; 38VDC; 2J; 300A; 77V; 10mW TDK
U-2358211
Brand
Product code
B72530E0300K062
Supplier product description
Varistor: multilayer; SMD; 1210; 30VAC; 38VDC; 2J; 300A; 77V; 10mW
Useful information
Supplier parameters
Product code
B72530E0300K062
Case - inch
1210
Energy 2 ms
2J
Manufacturer
TDK
Max. operating voltage
30V AC
Mounting
SMD
Power
10mW
Type of varistor
multilayer
Varistor max current 8/20µs
300A
Varistor voltage
77V