Product Code: B72660M0251K072
Brand
Sorry, we no longer have this product.
We recommend choosing from:
Other products in this category
*Total delivery cost will be calculated in the checkout.
Warehouse in Europe
Warehouse in Europe
90% positive feedback
94%+ positive feedback
30 day money back guarantee
30 day money back guarantee
Product description
Varistor: metal-oxide; SMD; 4032; 250VAC; 320VDC; 1.2kA; 390V; ±10% TDK
Specifications
SKU
U-2358245
Brand
Product code
B72660M0251K072
Supplier product description
Varistor: metal-oxide; SMD; 4032; 250VAC; 320VDC; 1.2kA; 390V; ±10%
Supplier parameters
Product code
B72660M0251K072
Case - inch
4032
Dimensions (a x b x c)
10.2x8x4.5mm
Manufacturer
TDK
Max. operating voltage
250V AC
Mounting
SMD
Type of varistor
metal-oxide
Varistor max current 8/20µs
1.2kA
Varistor voltage
390V
Varistor voltage tolerance
±10%