Product Code: SMF43A-DIO
Sorry, we no longer have this product.
We recommend choosing from:
Other products in this category
*Total delivery cost will be calculated in the checkout.
Warehouse in Europe
Warehouse in Europe
90% positive feedback
94%+ positive feedback
30 day money back guarantee
30 day money back guarantee
Product description
Diode: TVS; 200W; 47.8÷52.8V; 2.88A; unidirectional; ±5%; reel,tape DIOTEC SEMICONDUCTOR
Product code
SMF43A-DIO
Supplier product description
Diode: TVS; 200W; 47.8÷52.8V; 2.88A; unidirectional; ±5%; reel,tape
Useful information
Supplier parameters
Product code
SMF43A-DIO
Brand
DIOTEC SEMICONDUCTOR
Supplier's product code
SMF43A-DIO
Product ID
U-332825
Breakdown voltage
47.8...52.8V
Case
SMF
Kind of package
tape
Leakage current
1µA
Manufacturer
DIOTEC SEMICONDUCTOR
Manufacturer series
SMF
Max. forward impulse current
2.88A
Max. off-state voltage
43V
Mounting
SMD
Peak pulse power dissipation
0.2kW
Semiconductor structure
unidirectional
Type of diode
TVS
Tolerance
±5%