Product Code: ERZE11A511
More similar products
Price range
AmountPrice incl. VAT (pcs)
1-2
wholesale
Min. qty: 1
Multiplier: 1
Total:
0.50
2026-05-25 Estimated delivery
*Total delivery cost will be calculated in the checkout.
Warehouse in Europe
Warehouse in Europe
90% positive feedback
94%+ positive feedback
30 day money back guarantee
30 day money back guarantee
Product description
VARISTOR, LARGE SURGE, TRANSIENT, 510V
Product code
ERZE11A511
Supplier product description
VARISTOR, LARGE SURGE, TRANSIENT, 510V; Voltage Rating VAC:320V; Voltage Rating V DC:410V; Product Range:ZNR E11 Series; Clamping Voltage Vc Max:845V; Varistor Case Style:Disc 13mm; Varistor Type:Zinc Oxide Non-Linear Re