Product Code: DVA2-30-20-M8-40
Sorry, we no longer have this product.
We recommend choosing from:
Other products in this category
*Total delivery cost will be calculated in the checkout.
Warehouse in Europe
Warehouse in Europe
90% positive feedback
94%+ positive feedback
30 day money back guarantee
30 day money back guarantee
Product description
Vibration damper; M8; Ø: 30mm; rubber; L: 20mm; Thread len: 20mm ELESA+GANTER
Product code
DVA2-30-20-M8-40
Supplier product description
Vibration damper; M8; Ø: 30mm; rubber; L: 20mm; Thread len: 20mm
Useful information
Supplier parameters
Product code
DVA2-30-20-M8-40
Brand
ELESA+GANTER
Supplier's product code
DVA2-30-20-M8-40
Product ID
U-172382
Body material
rubber
Diameter
30mm
H dimension
8mm
Manufacturer
ELESA+GANTER
Plunger material
steel
Shore hardness
40±5
Spacer length
20mm
Static load
340N
Stiffness
170N/mm
Thread
M8
Thread length
20mm