Product Code: EA19N-E61500000000
More similar products
Price range
AmountPrice incl. VAT (pcs)
1-2
wholesale
Min. qty: 1
Multiplier: 1
Total:
49.35
2026-05-26 Estimated delivery
*Total delivery cost will be calculated in the checkout.
Warehouse in Europe
Warehouse in Europe
90% positive feedback
94%+ positive feedback
30 day money back guarantee
30 day money back guarantee
Product description
Voltmeter; on panel; VAC: 0÷500V; Class: 1.5; True RMS; 40÷72Hz LUMEL
Product code
EA19N-E61500000000
Supplier product description
Voltmeter; on panel; VAC: 0÷500V; Class: 1.5; True RMS; 40÷72Hz
Useful information
Supplier parameters
Product code
EA19N-E61500000000
Product ID
U-175346
AC voltage measuring range
0...500V
Accuracy class
1.5
Dimensions (W x H x D)
96x96mm
Frequency
40...72Hz
IP rating
IP52
Kind of meter
analogue
Manufacturer
LUMEL
Manufacturer series
EA19
Max. voltage
0.6kV
Measurement
AC voltage
Mounting
on panel
Related items
ATS-100
Scale features
working position 90°
Scale length
97mm