Product Code: JTAU-1252-6440-R
More similar products
Price range
AmountPrice incl. VAT (pcs)
1-3
wholesale
Min. qty: 1
Multiplier: 1
Total:
28.35
2026-05-28 Estimated delivery
*Total delivery cost will be calculated in the checkout.
Warehouse in Europe
Warehouse in Europe
90% positive feedback
94%+ positive feedback
30 day money back guarantee
30 day money back guarantee
Product description
Transport wheel; Ø: 125mm; W: 40mm; H: 155mm; torsional; 250kg COLSON
Product code
JTAU-1252-6440-R
Supplier product description
Transport wheel; Ø: 125mm; W: 40mm; H: 155mm; torsional; 250kg
Useful information
Supplier parameters
Product code
JTAU-1252-6440-R
Brand
COLSON
Supplier's product code
JTAU-1252-6440-R
Product ID
U-224495
Base dimensions
105x88mm
Force
250kg
Height
155mm
Kind of Bearing
ball
Manufacturer
COLSON
Type of mounting element
transport wheel
Version
torsional
Wheel diameter
125mm
Wheel width
40mm