Product Code: CS0402-0R1-5%-HP
Brand
More similar products
Price range
AmountPrice incl. VAT (pcs)
1-99
wholesale
Min. qty: 10
Multiplier: 10
Total:
1.50
Warehouse in Europe
90% positive feedback
94%+ positive feedback
30 day money back guarantee
30 day money back guarantee
Product description
Resistor: thick film; sensing; SMD; 0402; 100mΩ; 0.125W; ±5% Viking
U-155773
Brand
Product code
CS0402-0R1-5%-HP
Supplier product description
Resistor: thick film; sensing; SMD; 0402; 100mΩ; 0.125W; ±5%
Useful information
Supplier parameters
Product code
CS0402-0R1-5%-HP
Case - inch
0402
Case - mm
1005
Kind of resistor
sensing
Manufacturer
Viking
Mounting
SMD
Operating temperature
-55...155°C
Power
0.125W
Resistance
0.1Ω
Temperature coefficient
400ppm/°C
Type of resistor
thick film
Tolerance
±5%
Viking
Supplier's product code
CS0402-0R1-5%-HP