Product Code: EEEHA2A330P
Price range
AmountPrice incl. VAT (pcs)
1-9
Total:
1.00
Warehouse in Europe
90% positive feedback
94%+ positive feedback
30 day money back guarantee
30 day money back guarantee
Product description
Capacitor: electrolytic; SMD; 33uF; 100VDC; Ø10x10.2mm; ±20%; 1000h PANASONIC
Product code
EEEHA2A330P
Supplier product description
Capacitor: electrolytic; SMD; 33uF; 100VDC; Ø10x10.2mm; ±20%; 1000h
Useful information
Supplier parameters
Product code
EEEHA2A330P
Brand
PANASONIC
Supplier's product code
EEEHA2A330P
Product ID
U-2355858
Body dimensions
Ø10x10.2mm
Capacitance
33µF
Conform to the norm
AEC-Q200
Diameter
10mm
Height
10.2mm
Manufacturer
PANASONIC
Manufacturer series
HA
Mounting
SMD
Operating temperature
-40...105°C
Operating voltage
100V DC
Service life
1000h
Type of capacitor
electrolytic
Tolerance
±20%