Product Code: HP2512-43K-1%
More similar products
Price range
AmountPrice incl. VAT (pcs)
1-99
wholesale
Min. qty: 10
Multiplier: 10
Total:
4.00
Warehouse in Europe
90% positive feedback
94%+ positive feedback
30 day money back guarantee
30 day money back guarantee
Product description
Resistor: thick film; high power; SMD; 2512; 43kΩ; 2W; ±1%; 250V ROYALOHM
Product code
HP2512-43K-1%
Supplier product description
Resistor: thick film; high power; SMD; 2512; 43kΩ; 2W; ±1%; 250V
Useful information
Supplier parameters
Product code
HP2512-43K-1%
Case - inch
2512
Case - mm
6432
Kind of resistor
high power
Manufacturer
ROYALOHM
Max. overload voltage
500V
Mounting
SMD
Operating temperature
-55...155°C
Operating voltage
250V
Power
2W
Resistance
43kΩ
Type of resistor
thick film
Tolerance
±1%
Supplier's product code
HP2512-43K-1%