Product Code: LIFYCY3X2X0.20
More similar products
Price range
AmountPrice incl. VAT (m)
1-24
Total:
4.05
Warehouse in Europe
90% positive feedback
94%+ positive feedback
30 day money back guarantee
30 day money back guarantee
Product description
Wire: data transmission; LifYCY; 3x2x0.2mm2; grey; stranded; Cu HELU
Product code
LIFYCY3X2X0.20
Supplier product description
Wire: data transmission; LifYCY; 3x2x0.2mm2; grey; stranded; Cu
Useful information
Supplier parameters
Product code
LIFYCY3X2X0.20
Supplier's product code
LIFYCY3X2X0.20
Product ID
U-236572
Cable application
industrial electronics
Cable external diameter
6.1mm
Cable features
twisted pair conductors
Cable structure
3x2x0.2mm<sup>2</sup>
Core marking
colours without colour repetition
Core section
0.2mm<sup>2</sup>
Core structure
stranded
CPR standard
no classification
Earth core
none
Flexibility class
6
Insulation colour
grey
Kind of core
Cu
Kind of material
no flame propagation
Kind of wire
LifYCY
Manufacturer
HELU
No. of pairs
3
Number of cores
6
Operating temperature
-40...70°C
Rated voltage
0.35kV