Product Code: ERX.63P-M8X35-C1
Price range
AmountPrice incl. VAT (pcs)
1-4
Total:
4.55
Warehouse in Europe
90% positive feedback
94%+ positive feedback
30 day money back guarantee
30 day money back guarantee
Product description
Lever; adjustable; Thread len: 35mm; Lever length: 63mm; -30÷130°C ELESA+GANTER
Product code
ERX.63P-M8X35-C1
Supplier product description
Lever; adjustable; Thread len: 35mm; Lever length: 63mm; -30÷130°C
Useful information
Supplier parameters
Product code
ERX.63P-M8X35-C1
Supplier's product code
ERX.63P-M8X35-C1
Product ID
U-182250
Actuator colour
black
Body colour
black
External thread
M8
Handle material
technopolymer PA
Kind of toggle
adjustable
Knob height
43mm
Lever length
63mm
Manufacturer
ELESA+GANTER
Manufacturer series
ERGOSTYLE®
Operating temperature
-30...130°C
Overall length
72.5mm
Plunger material
steel
Resistance to
most of oils
Thread length
35mm