Product Code: K13HZ-GZ34
Price range
AmountPrice incl. VAT (pcs)
1+
Total:
14.60
Warehouse in Europe
90% positive feedback
94%+ positive feedback
30 day money back guarantee
30 day money back guarantee
Product description
Connector; connector pipe; max.15bar; brass; Seal: FPM; D1: 13mm PNEUMAT
Product code
K13HZ-GZ34
Supplier product description
Connector; connector pipe; max.15bar; brass; Seal: FPM; D1: 13mm
Supplier parameters
Product code
K13HZ-GZ34
Brand
PNEUMAT
Supplier's product code
K13HZ-GZ34
Product ID
U-2207514
D1 dimension
13mm
D2 dimension
19mm
Enclosure material
brass
External thread
BSP 3/4"
L dimension
51mm
L1 dimension
16mm
Manufacturer
PNEUMAT
Operating pressure
max. 15bar
Operating temperature
-5...180°C
Seal material
FPM
Splice terminal variant
connector pipe
SW dimension
27mm