Product Code: IKA20-20/230V
Brand
More similar products
Price range
AmountPrice incl. VAT (pcs)
1-5
Total:
23.90
Warehouse in Europe
90% positive feedback
94%+ positive feedback
30 day money back guarantee
30 day money back guarantee
Product description
Contactor: 2-pole installation; 20A; 230VAC; NO x2; IKA ISKRA
U-215422
Brand
Product code
IKA20-20/230V
Supplier product description
Contactor: 2-pole installation; 20A; 230VAC; NO x2; IKA
Useful information
Supplier parameters
Product code
IKA20-20/230V
Contacts configuration
NO x2
Control voltage
230V AC
Leads
screw terminals
Manufacturer
ISKRA
Manufacturer series
IKA
Max. operating current
20A