Product Code: RPA100E-4805SW/N
More similar products
Sorry, we no longer have this product.
We recommend choosing from:
Other products in this category
*Total delivery cost will be calculated in the checkout.
Warehouse in Europe
Warehouse in Europe
90% positive feedback
94%+ positive feedback
30 day money back guarantee
30 day money back guarantee
Product description
Converter: DC/DC; 100W; Uin: 18÷75VDC; Uout: 5VDC; Iout: 25A; THT RECOM
Product code
RPA100E-4805SW/N
Supplier product description
Converter: DC/DC; 100W; Uin: 18÷75VDC; Uout: 5VDC; Iout: 25A; THT
Useful information
Supplier parameters
Product code
RPA100E-4805SW/N
Supplier's product code
RPA100E-4805SW/N
Product ID
U-2382837
Body dimensions
58.8x22.8x11mm
Efficiency
91%
Input voltage
18...75V DC
Manufacturer
RECOM
Manufacturer series
RPA100E-W
Mounting
THT
Number of outputs
1
Operating temperature
-40...50°C
Output current
25A
Output voltage
5V DC
Power
0.1kW