Product Code: NFR1W-82R
More similar products
Price range
AmountPrice incl. VAT (pcs)
1-99
wholesale
Min. qty: 10
Multiplier: 10
Total:
2.00
Warehouse in Europe
90% positive feedback
94%+ positive feedback
30 day money back guarantee
30 day money back guarantee
Product description
Resistor: metal film; fusible; THT; 82Ω; 1W; ±10%; Ø0.54x28mm; axial ROYALOHM
Product code
NFR1W-82R
Supplier product description
Resistor: metal film; fusible; THT; 82Ω; 1W; ±10%; Ø0.54x28mm; axial
Useful information
Supplier parameters
Product code
NFR1W-82R
Product ID
U-273180
Body dimensions
Ø3.5x10mm
Diameter
3.5mm
Kind of resistor
fusible
Leads
axial
Leads dimensions
Ø0.54x28mm
Length
10mm
Manufacturer
ROYALOHM
Mounting
THT
Power
1W
Resistance
82Ω
Type of resistor
metal film
Tolerance
±10%