Product Code: CA-A193-800
More similar products
Price range
AmountPrice incl. VAT (pcs)
1+
Total:
708.55
Warehouse in Europe
90% positive feedback
94%+ positive feedback
30 day money back guarantee
30 day money back guarantee
Product description
AC current clamp adapter; Øcable: 170mm; I AC: 100mA÷10kA; Len: 3m CHAUVIN ARNOUX
Product code
CA-A193-800
Supplier product description
AC current clamp adapter; Øcable: 170mm; I AC: 100mA÷10kA; Len: 3m
Supplier parameters
Product code
CA-A193-800
Product ID
U-141733
AC current measuring range
100mA...10kA
Cable length
3m
Conform to the norm
EN 61010
Manufacturer
CHAUVIN ARNOUX
Max. diameter of measured cable
170mm
Probe length
800mm