Product Code: LIYY-BK-2X0.75
More similar products
Price range
AmountPrice incl. VAT (m)
1-24
wholesale
Min. qty: 5
Multiplier: 5
Total:
9.25
Warehouse in Europe
90% positive feedback
94%+ positive feedback
30 day money back guarantee
30 day money back guarantee
Product description
Wire; LiYY; 2x0.75mm2; unshielded; 300V; Cu; stranded; black TECHNOKABEL
Product code
LIYY-BK-2X0.75
Supplier product description
Wire; LiYY; 2x0.75mm2; unshielded; 300V; Cu; stranded; black
Useful information
Supplier parameters
Cable application
control for machines
Cable external diameter
4.4mm
Cable structure
2x0.75mm<sup>2</sup>
Core marking
colours without colour repetition
Core section
0.75mm<sup>2</sup>
Core structure
stranded
Earth core
none
Insulation colour
black
Kind of core
Cu
Kind of material
no flame propagation
Kind of wire
LiYY
Manufacturer
TECHNOKABEL
Number of cores
2
Operating temperature
-40...80°C
Rated voltage
0.3kV