Product Code: GN-75A-7131
Brand
More similar products
Price range
AmountPrice incl. VAT (pcs)
1-9
Total:
226.05
Warehouse in Europe
90% positive feedback
94%+ positive feedback
30 day money back guarantee
30 day money back guarantee
Product description
Relay: solid state; Ucntrl: 90÷280VAC; 75A; 48÷660VAC; GN; 1-phase SENSATA / CRYDOM
U-197772
Brand
Product code
GN-75A-7131
Supplier product description
Relay: solid state; Ucntrl: 90÷280VAC; 75A; 48÷660VAC; GN; 1-phase
Useful information
Supplier parameters
Product code
GN-75A-7131
Product ID
U-197772
Caution!
Maximal load current with use of suitable heatsink
Control voltage
90...280V AC
Manufacturer
SENSATA / CRYDOM
Manufacturer series
GN
Max. operating current
75A