Product Code: NZP-150-2N
More similar products
Price range
AmountPrice incl. VAT (pcs)
1-4
Total:
57.40
Warehouse in Europe
90% positive feedback
94%+ positive feedback
30 day money back guarantee
30 day money back guarantee
Product description
Splice terminal: rail; 290A; 800V; screw terminal; blue; polyamide POKÓJ
Product code
NZP-150-2N
Supplier product description
Splice terminal: rail; 290A; 800V; screw terminal; blue; polyamide
Supplier parameters
Product code
NZP-150-2N
Body material
polyamide
Colour
blue
Current rating
290A
Electrical mounting
screw terminal
Flammability rating
UL94V-0
Height
96.6mm
Manufacturer
POKÓJ
Mounting rail size
TS35
Number of terminals
4
Number of ways
1
Operating temperature
-25...65°C
Rated voltage
0.8kV
Type of splice terminal
rail
Width
50.9mm
Wire cross-section
150mm<sup>2</sup>