Product Code: 125SHA05TS
Price range
AmountPrice incl. VAT (pcs)
1-24
wholesale
Min. qty: 5
Multiplier: 1
Total:
1.50
Warehouse in Europe
90% positive feedback
94%+ positive feedback
30 day money back guarantee
30 day money back guarantee
Product description
Connector: wire-board; socket; male; PIN: 5; 1A; 125V; straight; THT ADAM TECH
Product code
125SHA05TS
Supplier product description
Connector: wire-board; socket; male; PIN: 5; 1A; 125V; straight; THT
Supplier parameters
Product code
125SHA05TS
Supplier's product code
125SHA05TS
Product ID
U-1865450
Body material
thermoplastic
Connector
socket
Connector pinout layout
1x5
Contact plating
tinned
Contacts pitch
1.25mm
Current rating
1A
Electrical mounting
THT
Flammability rating
UL94V-0
Kind of connector
male
Manufacturer
ADAM TECH
Number of pins
5
Operating temperature
-40...85°C
Rated voltage
0.125kV