Product Code: WH100-R10JI
Price range
AmountPrice incl. VAT (pcs)
1-2
Total:
40.00
Warehouse in Europe
90% positive feedback
94%+ positive feedback
30 day money back guarantee
30 day money back guarantee
Product description
RESISTOR, 100W, 5%, 0R1
Product code
WH100-R10JI
Supplier product description
RESISTOR, 100W, 5%, 0R1; Resistance:0.1ohm; Product Range:WH Series; Power Rating:100W; Resistance Tolerance:┬▒ 5%; Resistor Terminals:Solder Lug; Voltage Rating:1.9kV; Resistor Element Material:Wirewound; Temperature Coe